مرکز تخصصی آموزش و اعطای مدرک بین المللی مهارت های هنری ایران
10 وی اس تی رایگان منتخب سال 2021

10 وی اس تی رایگان منتخب سال 2021

علی اصفهانی
مدیر آکادمی و مدرس دوره های تخصصی صدا و موسیقی

همه ما چیزهای رایگان را دوست داریم، به خصوص وقتی که می تواند مهارت های تولید موسیقی ما را تقویت و اصلاح کند. بسیاری از شما احتمالاً از سینتی سایزرهای بزرگ مانند Serum، Massive و دیگران که به دلیل عناصر فوق العاده طراحی صدا مشهور هستند استفاده کرده اید، اما گزینه های رایگان خیلی از آنها کم یا ناموجود است . ما با جمع بندی دیگری از بهترین افزونه های رایگان بازگشته ایم که آهنگ های شما را به سطح عالی می برد. به ترکیب‌های نرم و حماسی فکر کنید که برای ایجاد آنها شاید به پلاگین های پولی نیازداشته باشید یا افکت‌هایی که صداهای و کیفیت پروژه های شما را افزایش می‌دهند و دو برابر می‌کنند،  بنابراین، اگر عاشق چیزهای رایگان هستید و برای آخرین آهنگ خود نیاز به الهام و نوآوری دارید، این مقاله را دنبال کنید و انتخاب های برتر ما را مشاهده و از لینک های داده شده دانلود کنید.

1. ValhallaDSP Supermassive

Valhalla DSP Blog 2 - 10 وی اس تی رایگان منتخب سال 2021

کمپانی ValhallaDSP به دلیل تولید برخی از بهترین پلاگین های موجود در بازار تولید موسیقی و یا میکس و مسترینگ موسیقی مشهور شده است. ریورب های آنها غنی و گرم است و Supermassive آنها یکی از پلاگین های رایگان این کمپانی هست . با ترکیب تأخیرها Delay و طنین Reverb آماده حجم عظیمی از ریورب فوق العاده و دلپذیر باشید، تأخیرهای بسیار دقیق ، امواج تمیز و واقعی و بازخوردی که برخلاف آنچه قبلاً شنیده اید متفاوت و عالی هستند.برای دانلود اینجا کلیک کنید.

2. Spitfire LABS

Spitfire LABS Blog 2 - 10 وی اس تی رایگان منتخب سال 2021

سری عالی LABS Spitfire Audio دارای انواع سازهای خام و با صدای طبیعی است که توسط نوازندگان لندن ساخته شده است. از کلیدها و پدهای مصنوعی گرفته تا زه‌ها، گروه کر و هر چیز دیگری، LABS برای افزودن برخی احساسات به آهنگ‌های شما عالی است. آنها هر ماه یک ساز جدید منتشر می کنند، بنابراین برای به روز رسانی ها، وب سایت آنها را هر چند وقت یکبار دنبال کنید. VST های زیبای آنها را از اینجا دانلود کنید.

3. Audio Damage RoughRider 3

RoughRider Blog - 10 وی اس تی رایگان منتخب سال 2021

اگرچه کمپرسور Audio Damage’s RoughRider بیش از یک دهه است که وجود دارد، اما هنوز یکی از محبوب ترین پردازنده های دینامیک در این سیاره است. آخرین نسخه RoughRider، RoughRider 3، بر روی نسخه اصلی گسترش یافته و شامل ورودی زنجیره جانبی خارجی، توانایی خاموش کردن فیلتر داخلی “گرم کردن” (دکمه FULL BANDWIDTH) و اندازه گیری بسیار دقیق تر است. RoughRider تا به امروز بیش از نیم میلیون دانلود داشته است. برای دانلود اینجا کلیک کنید تا به باشگاه RoughRider بپیوندید.

4. Satellite Plugins 2.0

Satellite Plugins Blog - 10 وی اس تی رایگان منتخب سال 2021

پلاگین‌های ماهواره‌ای جدید Mixed In Key، همکاری بین پلتفرمی را در Ableton Live، Logic، FL Studio، Pro Tools و دیگر DAW‌ها امکان‌پذیر می‌سازد. صرف نظر از اینکه شما از کدام DAW یا برنامه های آهنگ سازی و تنظیم استفاده می‌کنید، می‌توانید در داخل DAW خود به صورت رایگان یا بدون پرداختن به وب‌سایت‌های اشتراک‌گذاری فایل، تبادل نظر کنید. هزاران مگابایت Stems را برای شرکا یا همکارهای خود ارسال کنید، داده های MIDI را به اشتراک بگذارید و با هم موسیقی عالی بسازید. برای دانلود اینجا کلیک کنید.

5. Granulator II

Granulator II Blog - 10 وی اس تی رایگان منتخب سال 2021

اگر به دنبال ایجاد اشکال غیرقابل توضیح یا بافت‌ها و پدهای جوی هستید، Granulator II پلاگین رایگان برای شماست. ایجاد شده توسط یکی از بنیانگذاران Robert Henke Ableton،  البته فقط برای کاربران Ableton در دسترس است و آنهایی که نسخه ارجینال ابلتون لایو 11 رو دارند این پلاگین درون خود برنامه جای داده شده است. با استفاده از تکنیک سنتز دانه ای برای ایجاد یک جریان ثابت از نمونه های متقاطع کوتاه از صدای منبع کار می کند. دانلود آن را از Robert Henke (Monolake) کاملا رایگان، اینجا.

6. Softtube Saturation Knob

Softtube saturation blog - 10 وی اس تی رایگان منتخب سال 2021

پیچ بزرگ Softube ساده و مستقیم با چرخاندن یک دکمه رنگ و گرمای آنالوگ را به صداهای شما اضافه می کند.کار این پلاگین ایجاد هارمونی طبق گرمای آنالوگ است که سه حالت آن به این معنی است که شما می توانید سه اعوجاج صدای مختلف ایجاد کنید – Keep High، Neutral و Keep Low. برای اینکه این افزونه را به حداکثر استفاده برسانید و ببینید واقعاً چه کاری می تواند انجام دهد، آن را رایگان از اینجا دانلود کنید.

7. FLUX Stereo Tool V3

FLUX BLOG2 - 10 وی اس تی رایگان منتخب سال 2021

StereoTool V3 از کمپانی FLUX کنترل فوق‌العاده دقیق بهره ورودی و حرکت جداگانه برای کانال‌های چپ و راست را ارائه می‌دهد، بازخورد بصری دقیقی که محتوای سیگنال را منعکس می‌کند. یک محدوده برداری، PPM متر برای ورودی/خروجی، متر کننده همبستگی فاز که به طور دائم سیگنال را نظارت می کند و معکوس قطب چپ و راست را نشان میدهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دانلود و نصب کنید زیرا این نرم افزار 100% رایگان است و نیازی به فعال سازی دانگل یا لایسنس ندارد. اینجا را بررسی کنید.

8. Camelcrusher

Camel Crusher Blog - 10 وی اس تی رایگان منتخب سال 2021

اگر به دنبال چیزی برای تقویت باس، درام و تقریباً هر چیز دیگری هستید، Camelaudio’s Camelcrusher ابزاری برای این کار است. این پلاگین رایگان مجهز به دو موتور اعوجاج مختلف است که می توانند برای ایجاد رنگ های بسیار گسترده تر ترکیب شوند. علاوه بر اینکه استفاده از آن برای فربه کردن صداهای شما بسیار کاربری آسان دارد، دارای یک ویژگی تصادفی برای الهام بخشیدن و استفاده از تعدادی پریست ها میتواند بسیار مفید و حیجان آور باشد که برای شروع عالی هستند. این یکی را از اینجا دانلود کنید.

9. Voxengo SPAN

Voxengo Span Blog 2 - 10 وی اس تی رایگان منتخب سال 2021

اگر دنبال یک تحلیلگر یا نمایشگر و آنالیزور طیف فرکانسی هستید، Voxengo’s SPAN یک وی اس تی عالی با امکانات کامل است که ضمنا کاملا رایگان است. SPAN میکس و تسلط بر صداهای شما را با چشم و همچنین گوش شما را آسان می کند و قابلیت نمایش بیش از یک کانال یا گروه کانال را به طور همزمان دارد. پیشنهاد میشود از اینجا دانلود کنید.

10. Paul’s Extreme Sound Stretch

voxengo span blog - 10 وی اس تی رایگان منتخب سال 2021

یکی دیگر از ابزارهای فوق العاده برای دستکاری صدا، Paul’s Extreme Sound Stretch است. این پلاگین برای کشش صدا در سطح شدید عالی است و برای اعمال جلوه‌های ویژه با تکنیک “صاف کردن طیفی” یا Spectral Smoothing صداها معجزه می‌کند. این افزونه به شما کمک می‌کند صدا را به بافت‌های عجیب دیگر تبدیل کنید و به شما امکان می‌دهد صدای کشیده شده را در زمان واقعی با تعدادی جلوه‌های مختلف مانند فیلترها و شیفترهای گام/فرکانس پخش کنید. آن را از اینجا دانلود کنید و صدای خود را فراتر از حد تصور کنید.

همه موارد فوق تنها بخش کوچکی از موارد رایگانی است که در این مقاله سعی شده به آنها بپردازیم و در قالب 10 تایی ارائه کنیم. در مقاله های بعدی پلاگینهای رایگان و کاربردی دیگری هم معرفی خواهد شد.

نویسنده : علی اصفهانی